VIDEO a AUDIO

on . Posted in Videá

Toto zažil aj Jozef Banáš...video, z ktorého mrazí!

Cesta cez priesmyk Zoji. Nebezpečná, riskantná, adrenalínová. Zdiaľky to vyzerá ako nenápadné zárezy v skalných strminách...no ak sa dotanete na tú cestu, nebude vám všetko jedno. A cez tento priesmyk vo výške asi 3700 metrov išiel aj Jozef Banáš na svojej expedícii. 

Pozrite si VIDEO...a žasnite:-)


"Aby ste boli úspešní, musíte spĺňať dve veci..."

Ideasstarter vyspovedal Jozefa Banáša, čo si myslí o podnikaní na Slovensku a čo hovorí na Ideasstarter.

Pozrite si VIDEO-rozhovor:Peter Nagy oslávil u Jozefa Banáša 55.narodeniny

55. narodeniny oslávil spevák, ktorý svoju kariéru odštartoval ako dvadsaťročný. Svojimi hitmi ako: „Kristínka“ -„Chráň svoje bláznovstvá“ či „Profesor Indigo“ búral československé hitparády. Peter Nagy bol hosťom talk show Jozefa Banáša Na kus reči. Pozrite si reportáž televízie TV Bratislava

Pozrite si VIDEO-reportáž:Na čom pracuje Jozef Banáš?

Jozef Banáš si prevzal na Panta Rhei Awards cenu Top ocenenie Panta Rhei 2013. Ide o cenu mimoriadnu, za knihu, ktorá bola v roku 2013 niečim výnimočná. Aj o tom sa s Jozefom Banášom pozhovárala Hanka Rapantová. 

Pozrite si VIDEO-rozhovor:Jozef Banáš v Českej televízii

"Jediné, čo má v živote zmysel je, aby sme každý deň boli lepší, ako sme boli včera," povedal Jozef Banáš v relácii Dobré ráno Českej televízie. 

Pozrite si ČASŤ RELÁCIE s Jozefom Banášom:V Opatovciach nakrúcali klip s Banášom

Len nedávno napísal textár a hudobník Janko Kulich pieseň, ktorú venoval Jozefovi Banášovi, pričom ide o umeleckú reakciu na knižný bestseler Kód 1. Klip k nej vznikal v utorok 11. marca v Horných Opatovciach. Viac si môžete prečítať TU.

Pozrite si VIDEOKLIP:Večer s Jozefom Banášom a skupinou Kolegium

Literárny večer s Jozefom Banášom o jeho novej knihe Kód 1. Spoločné vystúpenie so skupinou Kolegium Janka Kulicha zo Žiaru nad Hronom v žarnovickej kaviarni Alžbetka (27.novembra 2013).

Pozrite si video z literárneho večera v Žarnovici:Jozef Banáš v nitrianskom Martinuse

Martinus.sk píše: Zažili sme skvelú besedu! Navštívil nás obľúbený spisovateľ Jozef Banáš, ktorý nám porozprával o svojom najnovšom románe Kód 1. Kniha vyvoláva rôzne kontroverzné reakcie, o čom sa mohli presvedčiť aj návštevníci besedy. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli! :)
P.S. Ak si chcete pozrieť fotografie z besedy, KLIKNITE SEM.

A teraz si pozrite VIDEO z besedy v Nitre:

 Môže byť hrob Ježiša v kašmírskom Šrínagare?

Po vyjdení románu Kód 1 sa na Slovensku rozpútala búrlivá diskusia aj o tom, či sa môže hrob Ježiša nachádzať v kašmírskom Šrínagare. Čitateľ Alan Dolog upozornil na pozoruhodný dokument o tomto tajomnom hrobe.

Pozrite si VIDEO a presvedčte sa:

 Jozef Banáš v Rádiu One

V stredu 30.októbra 2013 bol hosťom Rádia ONE spisovateľ, politik, diplomat, topmanažér, "jedným slovom" Jozef Banáš - oznamovalo svojim poslucháčom Rádio ONE. Niki sa s ním porozprávala nielen o jeho najnovšom románe Kód 1, ktorý je voľným pokračovaním kontroverzného románu Kód 9, ale aj o všeličom inom. "Nitrianska moderátorka Nikoleta Kováčová mala veľmi trefné otázky, na ktoré som odpovedal nezvyčajne otvorene," prezradil s úsmevom Jozef Banáš.

Ak ste nepočuli, vypočujte si vďaka Youtube, o čom sa zhovárali v Rádiu ONE:

 J.Banáš: "Rád píšem o vzťahu mocných a bezmocných"

"Dosť som písal o politike, ale už ma to veľmi nebaví. Skôr ma zaujíma vzťah mocných a bezmocných," povedal J.Banáš pre spravodajský kanál Revúca24. Pozrite si video z jeho návštevy v tamojšom kníhkupectve a ako prebiehala beseda. 

VIDEO z dielne TV Revúca24:

 Do ktorých kníh vložil Jozef Banáš svoju dcéru Adelu?

Hneď do dvoch - pozrite si video a zistíte, do ktorých:-) Jožo Banáš tiež hovoril o nerovnováhe medzi mužom a ženou, o politike a idiotoch, spisovateľskom remesle a najmä o novej knihe Kód 1 – Tajomstvo zázraku. Na besede v Brezovej pod Bradlom, kam zavítal v polovici októbra, prezradil čosi aj o ďalšej knihe, ktorú sa chystá napísať. A bude veru o mimoriadne známom a významnom Slovákovi!. 

Pozrite si VIDEO z dielne TV Brezová pod Bradlom:

 Jozef Banáš: "Intenzívnejšiu jeseň som ešte nemal."

Milovníci literatúry sa mohli začiatkom októbra stretnúť s najúspešnejším a najprekladanejším slovenským spisovateľom Jozefom Banášom. Ten na svojej ceste po slovenských mestách navštívil aj svitskú knižnicu, aby predstavil svoj najnovší román Kód 1 – Tajomstvo zázraku.

Pozrite si VIDEO z dielne TV Svit:

 Jozef Banáš a Kód 1 - Ježiš ako veselý chlapík

"Kristus musel byť veselý chlapík," tvrdí Jozef Banáš v súvislosti so svojou novou knihou Kód 1 (http://bit.ly/kod1_bux), ktorá vychádza v septembri 2013.

Pozrite si VIDEO:

 Jozef Banáš o Kóde 1 a Vatikánskej banke

"Ak sa pápež pustí do Vatikánskej banky, stavím sa s vami o fľašu, že sa nedožije konca roka!" tvrdí odvážne Jozef Banáš pred novinármi, ktorým prezentoval svoj nový román Kód 1.

Pozrite si VIDEO:

 Jozef Banáš na konferencii Restart kariéry v Prahe

Najzaujímavejšia konferencia roku. Taký prívlastok dostala konferencia Restart kariéry aneb jde to!, ktorá sa konala 18.júla v Prahe. S heslom „Buďte pozitivní a inspirujte se příběhy, jak restartovat kariéru nebo myšlení!“ vystúpil okrem ďalších deviatich českých a slovenských osobností aj Jozef Banáš.

Pozrite si VIDEO – príhovor a diskusiu J.Banáša nájdete na video od času 1:23:58.


Adela a Jozef Banášovci a tajomstvá z ich rodiny

Otec a dcéra, spisovateľ a moderátorka sa prvýkrát stretli pred mikrofónom. Ako to dopadlo a čo na seba prezradili?
Adela Banášová je výborná moderátorka a svojím inteligentným humorom si získala nielen popularitu ale i uznanie.
Jozef Banáš je zasa úspešným spisovateľom. Otec a dcéra sa stretli spoločne pred mikrofónom v zábavnej talkshow Baná/š/Noviny. Spoločné uvoľnené vystúpenie sa im naozaj vydarilo a prezradili v ňom aj mnoho vtipných príhod zo svojho života. V rodine, kde sa spája inteligencia s humorom určite o výnimočné situácie nie je núdza.

Čítajte a pozrite si VIDEO:


Existujú podľa vás Idioti v politike? Zaspomínajme si s vydareným videom...

"Politika bez idiotov je nepredstaviteľná," tvrdí J.Banáš.
Vráťme sa o pár rokov späť a zaspomínajme si na markizácky Reflex - v jednej relácii sa venovali knihe Idioti v politike od Jozefa Banáša (vyšla v roku 2007 a potom v roku 2010).
Výpovede Jozefa Banáša prešpikovaný zábavným zostrihom z rokovaní slovenského parlamentu. Mečiar, Fico, Dzurinda, Slota...nezabudnuteľné tváre z našej politickej scény.

Bavte sa:-)
Jozef Banáš v Žarnovici - VIDEOrozhovor

Jozef Banáš navštívil 25. a 26.apríla 2013 Gymnázium Milana Hodžu v Sučanoch, Gymnázium a Školu úžitkového výtvarníctva v Kremnici, debatoval so svojimi čitateľmi v Klube Labyrint a v Žarnovici v cukrárni Alžbetka. Pozrite si rozhovor o spisovateľských začiatkoch J.Banáša, o jeho najobľúbenejšom svetovom autorovi, či o svojej knižnej srdcovke.Zábavný večer Piško-Banáš

„Sranda mosí byt, aj ked chleba neny!“
Tak to bol názov humoristicko – hudobného večera. A už dvojica jeho protagonistov vyvolávala úsmev na tvári. Hosťom Rasťa Piška bol tentokrát Jozef Banáš.

 Pozrite si video na TV Bratislava (12.marca 2013)

Zábavný večer Piško-Banáš


Book trailer k zbierke poviedok Posledná nevera


 

Pozrite si video trailer ku knihe Kód 9

 


Rodičia Adely Banášovej (31) spolu nespávajú. Pozrite sa, prečo

Chcete vedieť ako to vyzerá u nás a v našej čajovni Kelion? Kde píšem? Ako žijem a pracujem? Prečo manželka varí na starej peci? Vitajte na návšteve u nás.

Pozrite si video z návštevy u Banášovcov na TopStar.noviny.sk

U Jozefa Banáša


 Jozef Banáš čítal, spieval a pokrstil svoju Poslednú neveru

Boli sme na krste zbierky poviedok Posledná nevera. Jozef Banáš najprv svoje najnovšie dielko interpretoval, potom si zaspieval s Katkou Feldekovou, slovo dostala aj krstná mama Oľga Feldeková a potom zbierku poviedok spolu pokrstili. Na záver videa sa s Jozefom Banášom porozprávala hanka Rapantová, ktorá tento krst aj moderovala.

16. jún 2012 - 19:56 — Panta Rhei

Jozef Banáš číta Poslednú neveru


Jozef Banáš ako hosť Čítania s Gorilou

Pozrite si zostrih záznamu z besedy v Café Scherz o románe Sezóna potkanov, jar 2012

 


 Krst románu Kód 9 v Kostole Klarisky, Bratislava, Október 2010 – I. časť

 


Krst románu Kód 9 v Kostole Klarisky, Bratislava, Október 2010 – II. časť

 


 

Jozef Banáš v Slovenskom rozhlase

Jeho knihy sa predávajú v tridsaťtisícových nákladoch. Na Slovensku je to veľký úspech. Môže sa však stať, že sa ich predá niekoľko miliónov. Jeho Zóna nadšenia je totiž prvý slovenský román, ktorý preložili do jazyka hindi - a tým hovorí okolo 380 miliónov ľudí. Dočká sa Jozef Banáš prekladu aj do jazyka Pandžáb? O jeho turné po indických univerzitách, kde hovoril o knižke, Slovensku a vôbec strednej Európe...

Tu si môžete vypočuť reláciu s Jozefom Banášom v SRo


Jožko Banáš spieva Jožku Černého

Júl 2012: Porota HNtv: Vatikán by odvolal aj Ježiša 

Vatikán odvolal arcibiskupa Bezáka. Pozrite sa, čo si o tom myslia osobnosti v Porote HNtv


 
Júl 2012: Poslanci rozhodli o sebe, je to však malý krok  

Parlament schválil zrušenie trestnoprávnej imunity. Pozrite sa, čo na to hovorí Porota HNtv.

Neprehliadnite ďalšie rozhovory...


Jozef Karika sa rozpráva s Jozefom Banášom o novej knihe Posledná nevera, písaní a ďalších príjemných i menej príjemných témach 


Rozhovor Jozefa Banáša pre ČT 24

Rozhovor nájdete na stránke Českej televízie (otvorí sa v novom okne)


Rozhovor Jozefa Banáša pre TV Region Košice

Rozhovor nájdete na stránke www.regiontv.eu  (otvorí sa v novom okne)


Show Jana Krause - 30. 3. 2012


Po potkanoch chystá knihu o Kristovi

24.2.2012 - Spisovateľ a politik Jozef Banáš včera (23. februára) podvečer prezentoval svoju poslednú knihu i v Piešťanskom informačnom centre. Na debatu prišli aj jeho bývalí kolegovia z Chirany. Hovoril nielen o Sezóne potkanov, ale aj o pripravovanej knihe, v ktorej sa bude zaoberať životom Ježiša Krista.

Sezóna potkanov takmer hneď po vydaní dostala podtitul, respektíve ju čitatelia premenovali na Sezónu goríl. Nielen o tejto knihe sa dozvedeli viac návštevníci PICka. Jozef Banáš hovoril aj o svojej rodine, pôsobení v piešťanskej Chirane a dlhšie sa rozrozprával o (ako ho on nazval) našom priateľovi Ježišovi Kristovi.

Pozrite si krátke video z prezentácie kníh Jozefa Banáša.


Jozef Banáš na Ikariáde 2011


Krst knihy Sezóna potkanov

„Priznávam, že ten názov je možno trošku krutý," usmieva sa Jozef Banáš, „ale nech mi politici prepáčia -- objavil som toľko podobností medzi potkanmi a politikmi...aj keď na druhej strane tí, čo chovajú potkany vám povedia, že sú to veľmi milé domáce zvieratká."
Pokračovanie vo videu...


Rozhovor Jozefa Kariku s Jozefom Banášom o novej knihe Sezóna potkanov, písaní, živote v komunizme a promovaní kníh.


Jozef Banáš ako hosť Čítania s Gorilou - 8.11.2011

Gorila.sk & MeToo.sk uvádzajú
Čítania s Gorilou
s Jozefom Banášom o idiotoch v politike a potkanoch vo verejnom živote Jozef Banáš sa stal neprehliadnuteľnou súčasťou slovenskej literatúry. Azda aj preto, lebo každou svojou knihou zatína do živého. Skrátka - neserie sa. Je autorom bestsellerov Idioti v politike, Zóna nadšenia, Zastavte Dubčeka!, Kód 9. V ostatných dňoch mu vyšla novinka Sezóna potkanov, po prečítaní ktorej bude zopár ľudí na Slovensku ťažko zaspávať.
Prejsť na stránku - VIDEO


Jozef Banáš, Letní žurnalistická škola KHB 2011

Hosťom siedmeho ročníku "Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského" bol slovenský prozaik, dramatik, diplomat a politik Jozef Banáš.


S Jozefom Banášom ste sa museli cítiť príjemne

Copyright © 2012 Jozef Banáš   |   Tvorba-webov.sk